XXVI Mistrzostwa Polski Juniorów Młodszych Taekwon-do.

Archiwum » 2019 » XXVI Mistrzostwa Polski Juniorów Młodszych Taekwon-do.

W dniach 24-26 maja odbyły się XXVI Mistrzostwa Polski Taekwon-do Juniorów Młodszych organizowane w Nowej Rudzie. Na matach noworudzkiej hali o tytuł mistrza kraju rywalizowało 288 zawodników z 54 klubów z całej Polski. Nasz klub reprezentowało siedmiu zawodników: Bulska Julia, Cykowska Julia, Derejczyk Jakub, Dziura Karolina, Kozieł Kinga, Najgebauer Laura i Slian Alicja.

Z sekcji Bielsko-Biała wystartowała jedna zawodniczka - Alicja Slian. Zwyciężyła w kategorii układów juniorek młodszych 1 kup - II DAN, a także w walkach -46kg. Tym samym obroniła podwójny tytuł Mistrzowki sprzed roku, a także została najlepszą zawodniczką turnieju.

Nasz klub pomimo małej liczebności zajął wysokie drugie miejsce w klasyfikacji punktowej, ulegając jedynie klubowi z Mińska Mazowieckiego. W klasyfikacji medalowej (choć niestety niebranej pod uwagę na Mistrzostwach Polski Juniorów Młodszych) zwyciężyliśmy, zdobywając pięć złotych medali, jeden srebrny i jeden brązowy.