II Zawody Mikołajkowe Taekwon-do 2014.
Archiwum » 2014 » II Zawody Mikołajkowe Taekwon-do 2014.
W dniu 5 Grudzień 2014 w Bielskim Dojang odbył się II Turniej Mikołajkowy zorganizowny przez Bielską sekcję KS Dragon dla najmłodszych uczestników treningu Taekwon-do.
Zawody prowadzili, sędziowali i zorganizowali starsi zawodnicy Dragona w składzie: Ania Wandzel, Ania Slian, Eliza Adamiec, Joanna Romanowska, Iwona Góra, Krysia Bortel, Sara Dutka, Sylwia Siwak, Wioletta Giżycka, Kacper Bąk, Krystian Wala, Maciek Ficyk, Marcin Piela, Rafał Adamiec, Rafał podleśny, Tomasz Slian.
Nasi dzielni Dragoni startowali aż w kilku konkurencjach, więc każdy mógł pokazać całą paletę umiejętności, począwszy od pięknej techniki po siłę, szybkość i wiedzę o Taekwon-do. Niektórzy z uczestników wykazali się nadzwyczajną siłą i wytrzymałością i dzięki temu mogą przez cały kolejny rok być tytułowani Mistrzem: 'Szybkości", "Siły", "Wytrzymałości", "Pompek", "Brzuszków" oraz nosić godnie miano Siłacza Roku za wygranie klasyfkacji generalnej :) Z pewnością w przyszłym roku nie będzie łatwo im obronić tego tytułu ponieważ cała grupa prezentowała wyrównany poziom i nie odpuści w przygotowaniach przez cały rok by dogonić naszych obecnych Championów.
Jednak największe emocje wbudziło pojawienie się przemiłego Mikołaja, który pilnował by nie brakło energii żadnemu z uczestników przez cały okres zawodów. Na zakończenie turnieju Mikołaj poprowadził ceremonię wręczenia medali, dyplomów i słodkości i co najważniejsze nikt nie dostał rózgi :)
Serdecznie gratulujemy wszystkim zawodnikom, prowadzącym i rodzicom za ciepłą atmosferę i wspaniałą zabawę w konkurencjach Taekwon-do. Do zobaczenia w przyszłym roku w jeszcze większym składzie.
Wyniki w konkurencji układów formalnych:
Grupa I: 1. Martyna Biernacka 2. Alicja Slian
Grupa II: 1. Nikola Bulanda 2. Roksana Waluś 3. Julia Walicka 3. Vanessa Borth
Grupa III: 1. Igor Biernacki 2. Piotr Walicki 3. Krzysztof Górecki 3. Mateusz Maciejewski
Grupa IV: 1. Mateusz Slian 2. Krzysztof Żmij 3. Michał Magnes 3. Oskar Wolny
Grupa V: 1. Jacek Łukasik 2. Konrad Jurzak 3. Bartek Giżycki 3. Maciek Magnes
Grupa VI: 1. Nikola Waluś 2. Ewa Wiercigroch 3. Estera Środowska 3. Laura Ochman 3. Laura Środowska
Grupa VII: 1. Mateusz Magnes 2. Maksymilian Mazur 3. Danusia Magnes 3. Iwo Wolny
Grupa VIII: 1. Bartek Maciejewski 2. Olek Stopka 3. Dorian Waluś 3. Hubert Tomaszek
Grupa IX: 1. Bruno Komorowski 2. Bartek Zielonka 3. Samuel Muller
Grupa X: 1. Sonia Wolny 2. Martyna Mazur 3. Jagoda Maciejewska 3. Olga Śliwa
Tutuł Siłacza/ki Roku 2014/2015 zdobyli:
- Martyna Biernacka, Alicja Slian, Mateusz Slian, Bartek Zielonka.
Tytuł Mistrza kopnięcia Ap Chagi zdobyli:
- Martyna Mazur, Mateusz Slian, Alicja Slian, Igor Biernacki
Tytuł Mistrza kopnięcia Dollyo Chagi zdobyli:
- Martyna Mazur, Olek Stopka, Jacek Łukasik, Igor Biernacki
Tytuł Mistrza "Pompek" zdobyli:
- Bartek Zielonka, Mateusz Slian, Piotr Walicki, Konrad Jurzak
Tytuł Mistrza "Brzuszków" zdobyli:
- Martyna Mazur, Mateusz Slian, Alicja Slian, Martyna Biernacka,
W konkurencji układów aranżowanych brali udział i zwyciężali:
1. Alicja Slian 2. Krzysztof Górecki, 3. Laura Ochman, Mateusz Slian, 4-7 Ewa Wiercigroch, Oskar Wolny, Jacek Łukasik, Krzysztof Żmij
Tytuł "Mistrza Wytrzymałości" zdobyli:
- Sonia Wolny, Nikola Bulanda, Alicja Slian, Roksana Waluś.
Na koniec pragniemy wyróżnić osoby, które są godne nosić "Tytuł Mistrza Wiedzy o Taekwon-do" przez cały następny rok; a byli to:
- Hubert Tomaszek, Krzysztof Górecki, Alicja Slian, Michał Magnes, Laura Ochman, Dorian Waluś, Olek Stopka, Mateusz Slian, Bartek Maciejewski, Samuel Muller, Bartek Zielonka, Jagoda Maciejewska, Sonia Wolny.
Na szczególne wyróżnienie zasługują również zawodnicy, którzy w "Teście gibkości" pokazali ponadprzeciętną umiejętność skłonu:
1. Julia Walicka, [20 cm]
2. Vanessa Borth, Sonia Wolny, Danusia Magnes, [15 cm]
3. Martyna Mazur, [14 cm]
4. Martyna Biernacka, Maciek Magnes, Alicja Slian, Nikola Bulanda, Mateusz Magnes, Bartek Zielonka, [13 cm]
5. Konrad Jurzak, Iwo Wolny. [12]
Serdeczne gratulacje dla wszystkich uczestników za walkę o każdy punkt w każdej z rozegranych konkurencji. Tae Kwon!!!